Nie masz produktów w koszyku.
Ta eteryczna mieszanka to przepis na sukces podczas stresujących sytacji życiowych. Masz ważny egzamin czy też rozmowę kwalifikacyjną?
Zmieszaj składniki i rozcieńcz dwie krople mieszanki łyżką oliwy z oliwek lub nałóż jedną kroplę mieszkanki na wilgotną myjkę i przetrzyj ciało. Dla uzyskania maksymalnych rezultatów, wdychaj głęboko aromat.
10 kropli olejku z bazylii + 8 kropli tymianku + 12 kropli olejku z grejpfruta
Olejek do masażu antycellulitowego. Na 30 kropli oleków eterycznych przypada okolo 30 ml oleju z migdałów. Aby uzyskać najlepszy efekt przed kąpielą wyszczotkuj skórę, najlepiej szczotką z naturalnego włosia. Olejek do masażu zastosuj tylko w przypadku, gdy nie planujesz tego dnia opalania. Dokładnie wmasuj mieszankę w miejsca dotknięte cellulitem.
3 krople olejku bazyliowego + 5 kropel olejku cytrynowego + 2 krople olejku rozmarynowego
Kompozycja olejków eterycznych o działaniu wspomagającym koncentrcję, poprawiającym skupienie i kreatywność. Polecana w chwilach mentalnego wyczerpania, spadku energii, przedłużającego się wysiłku umysłowego.
1 kropla olejku bazyliowego + 2 krople olejku cytrynowego + 2 krople olejku z mięty pieprzowej
Klasyczna, odświeżająca mieszanka do dyfuzora lub nawilżacza, o działaniu usuwającym nieprzyjemne zapachy, orzeźwiającym i pobudzającym. Dzięki olejkowi cytrynowemu, posiada również właściwości antybakteryjne, dzięki czemu może być stosowana w okresie występowania alergii.
5 kropel olejku bazyliowego + 5 kropel olejku cytrynowego + 5 kropel olejku rozmarynowego
Kompozycja olejków polecana do nauki - pomaga zebrać myśli, skupić się, orzeźwia, dodaje wigoru i napędza do działania.
4 krople olejku bazyliowego + 4 krople olejku lemongrassowego + 4 krople olejku rozmarynowego
Mieszanka o świeżym, ziołowym aromacie z nutą cytrusowej słodyczy. Ma działanie odżywcze i dodające energii. Poleca się tę kompozycję w chwilach zmęczenia, przed planowanym wysiłkiem umysłowym.
Olejek bazyliowy jest olejkiem eterycznym otrzymywanym z różnych typów bazylii. Roślina olejkodajna jest uprawiana głównie we Francji, Włoszech, Ameryce i na Jawie. Olejek eteryczny ekstrahowany z surowca bazylii charakteryzuje się jasną barwą, intensywnym, świeżym, ziołowo-korzennym lub cytrynowym zapachem, z wyraźną słodką i chłodzącą nutą balsamiczną. Składnikami dominującymi olejku lotnego bazylii są: linalol, metylochawikol, eugenol, 1,8-cyneol, geranial, neral i cynamonian metylu, a ich udział wyraźnie zależy od czynników genetycznych, ontogenetycznych i środowiskowych.
Zastosowanie:
Składniki bazylii działają czynnie na układ trawienny, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, zwiększają apetyt, przyspieszają trawienie i przyswajanie składników pokarmowych. Bazylia jest jedną z najbardziej cenionych i najczęściej do przyprawiania roślin, a jej aromatyczne świeże lub po wysuszeniu ziele stosowane jest jak dodatek do wielu potraw. Poprawia nastrój, oczyszcza umysł, regeneruje nerwy, usuwa zmęczenie, niepokój, depresję i ból głowy. Nie mniej skutecznie olejek ten pomaga zniwelować objawy chorób układu oddechowego. Bardzo służy chorym na astmę, zapalenie oskrzeli, katar, przeziębienie i kaszel. Charakteryzuje się również bardzo silnie bakteriobójczymi właściwościami, także w stosunku do grzybów i mikroorganizmów. Pod względem działania antybakteryjnego, plasuje się zaraz po najsilniejszym olejku monardy. Gdy połączymy go z antybiotykami jest w stanie podwyższyć ich skuteczność 10-cio krotnie, co obniża ich dawkę.
Ciekawostki:
Roślina ta jest bardzo mocno powiązana z tajemną wiedzą, medycyną, kuchnią i religią. Bazylia występuje często jako symbol miłości, nieśmiertelności i szczęścia rodzinnego. Legenda głosi, że bazylia miała wyrosnąć przy grobie Chrystusa po jego zmartwychwstaniu. Uważana była za zioło chroniące duszę, w czasie długotrwałych postów była źródłem siły i antidotum na zmęczenie. Interesujące jest to, że w Europie uważano ją jednocześnie za roślinę diabelską, oraz skuteczny środek na czarownice. Ojczyzną tej rośliny są Wschodnie Indie, gdzie od dawna jest znana jako lekarstwo i przyprawa.
Możliwe sposoby użycia:
- do aromaterapii,
- do sauny,
- do inhalacji,
- do masażu rozluźniającego,
- do parówek oczyszczających,
- jako składnik kosmetyków,
- do wcierania w ciało.
UWAGA!!!
Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę.
Nie stosować podczas ciąży oraz u dzieci.
Źródła: „Sensoryka i podstawy perfumerii” , Agata Jabłońska - Trypuć, Ryszard Farbiszewski „Aromaterapia dla całej rodziny”, Marion Romer „Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii”, Valerie Ann Worwood „Pachnąca apteka: tajemnice aromaterapii” ,Iwona Konopacka-Brud, Władysław Stanisław BrudInformacje dodatkowe
rozmiary_pudełka | Nie |
---|---|
Nuty zapachowe | aromatyczno-kulinarna |