Nie masz produktów w koszyku.
3 krople olejku anyżowego + 3 krople olejku rumiankowego
Mieszanka ułatwia zasypianie oraz umożliwia spokojny, głęboki sen.
2 krople olejku anyżowego + 1 łyżka oleju bazowego (np. ze słodkich migdałów)
Po rozpuszczeniu w oleju bazowym, można rozpocząć delikatny masaż okolic podbrzusza, który łagodzi bóle menstruacyjne. Pomaga także przy innych rodzajach bólu.
10 kropel olejku anyżowego + potourri (susz kwiatowy)
Susz skropić olejkiem i zamknąć w torebce przepuszczającej powietrze (np. woreczek lniany lub z organzy). Mieszankę umieścić w szafie lub garderobie - działa odstraszająco na insekty.
5 kropel olejku anyżowego + 5 kropel olejku z drzewa herbacianego + 5 kropel olejku cytrynowego
Mieszanka poleca przy pierwszych objawach przeziębienia lub grypy. Działa neutralizująco na bakterie i wirusy znajdujące się w otoczeniu, oczyszcza powietrze i pomaga zwalczyć uciążliwe objawy choroby.
2 krople olejku anyżowego + 1 łyżka ciepłej wody
Wykorzystaj mieszankę jako płukankę do ust odświeżającą oddech. Nie spożywać.
3 krople olejku anyżowego + 4 krople olejku pomarańćzowego + 3 krople olejku cedrowego +_3 krople olejku lawendowego
Mieszanka kojąca zmysły i przygotowująca do snu. Pozwala się zrelaksować, wyciszyć, pozbyć napięcia. Poleca zarówno do kominka, jak i do kąpieli, gdzie pod wpływem ciepła wody olejki najpełniej się rozwijają.
Anyżowy olejek eteryczny pozyskiwany jest z rośliny zwanej biedrzeniec anyż. Pozyskuje się go z owoców tej rośliny metodą destylacji parą wodną. Olejek używany jest jako środek zapachowy m.in. do żywności oraz kosmetyków.
Zastosowanie:
Olejek eteryczny z anyżu wykazuje szerokie działanie uspokajające i łagodzące objawy stresu, a przy dużej dawce - opóźniające reakcje nerwowe, dlatego powinno się go stosować rozważnie. Stymuluje krążenie krwi i rozgrzewa ciało, więc często stosuje się go jako preparat łagodzący bóle reumatyczne, artretyczne, a także bóle mięśni towarzyszące przeziębieniu i grypie. Jak wiele olejków eterycznych, olejek anyżowy wykazuje działanie antyseptyczne - zabija bakterie i oczyszcza. Olejek anyżowy wykazuje także lekkie działanie rozkurczowe i poprawiające procesy trawienne. Warto go stosować jako uzupełnienie terapii przy dolegliwościach trawiennych, kolkach czy wzdęciach.
Ciekawostki:
* Jak zostało wspomniane, olejek ayżowy w zbyt dużej dawce opóźnia reakcje nerwowe, ale z powodu sporej siły oddziaływania, bywa przydatny w łagodzeniu objawów histerii a nawet epilepsji! Należy do wąskiego grona naturalnych specyfików o tak skutecznym działaniu łagodzącym napięcie nerwowe.
Możliwe sposoby użycia:
- do aromaterapii,
-do sauny,
- do inhalacji,
- do masażu rozluźniającego,
- do parówek oczyszczających,
- jako składnik kosmetyków,
- do wcierania w ciało.
UWAGA!!!
Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę.
Nie stosować podczas ciąży oraz u dzieci.
Źródła: „Sensoryka i podstawy perfumerii” , Agata Jabłońska - Trypuć, Ryszard Farbiszewski „Aromaterapia dla całej rodziny”, Marion Romer „Pachnąca apteka: tajemnice aromaterapii” ,Iwona Konopacka-Brud, Władysław Stanisław BrudInformacje dodatkowe
rozmiary_pudełka | Nie |
---|---|
Nuty zapachowe | relaksująca, ziołowa |
Recenzje klientów
Napisz własną recenzję
Polecamy również
